Engin Tan Logo
Haberler
Image

ENGİN TAN’DAN BİR İLK DAHA Q’RENGİN SALONUNDA SİZL


ENGİN TAN’DAN BİR İLK DAHA Q’RENGİN SALONUNDA SİZLERLE

Microblading öncüsü Engin TAN yaptığı yeniliklerden adından sık sık adından bahsettiriyor. Şimdi de Hollywood yıldızlarının tercihi olan Sleek Brows – 3D Brow Building sistemini, Londra’dan tüm şubelerine getirdi.

 

Siz bu sistemi nasıl keşfettiniz?
Engin TAN; Geçen yıl ki Londra seyehatimde, katıldığım Fashion Show etkinliğinde fark ettim. Bir süre gözlemledikten sonra şubelerime getirme kararı aldım.

Sleek Brows Nedir?
Engin TAN; Sleek Brows tıpkı gerçek kaş gibi hem kalemle çizilmiş kadar düzgün hemde 3d görüntüsüne sahip. Sleek Brows üstün teknolojisi sayesinde gerçek kaş görünümünde kaşlar yaratmamızı sağlıyor. Ayrı kaşların şeklini korkmadan değiştirebilme özgürlüğünü sunuyor. Devrim niteliğin deki 3d kaş şekillendirme yöntemi Sleek Brows uygulamasında anastezi iğne kanama yada acı yoktur. Epidermisin üstüne uygulanan her hangi doku ve renk bırakmadan, geçici veya kalıcı periyodik bakımlar ile uzun süre kullanılan bir sistemdir gerçek kıl molekülleri kullanılmaktadır.

Peki Sleek Brows Kaşların Ömrü Ne Kadar Sürüyor?
Engin TAN; Aslında ipek kirpiğe çok yakın bir uyugulama yapılmakta periyodik bakımlarlada dilediğimiz kadar kullanılabiliyor.

Microblading ve Sleek Brows’un arasındanki fark nedir?
Engin TAN; İki teknik de son teknoloji. Microblading kalıcı makyaj tekniğidir. Cilt altına kök ve mineral boya enjekte edilir. Ortalama 1 yıl kullanılır. Sleek Brows ise Microblading işleminin tam tersine Epidermis’in üzerine kıl molekülleri yerleştirilir. Ancak Sleek Brows’da her ay bakım yapıldığı sürece kullanılabilir. Her yaşta bay ve bayan için uygundur, yapılabilir. Ben iki tekniği de beğeniyorum

İlk kez bu uygulamayı yaptıracaklara hangisini öneriyorsunuz?
Engin TAN; İkisini de öneriyorum fakat Sleek Brows’u korkan ve ya tedirgin olanlar için daha uygun olacağını düşünüyorum.

Siz sektörün bu anlamda öncü isimsiniz, yakın zamanda yeni getireceğiniz uygulamalarınız var mı?
Engin TAN; Şuan araştırmakta olduğum yeni uygulamalar var fakat daha zamana ihtiyacımız var. Şuan saç simülasyonuyla alakalı araştırmalarda bulunuyorum açıkcası.