Engin Tan Logo
Haberler
Image

Bonjour Dergisi Engin Tan Röportaj


Gözünün üstünde kaşın yoksa üzülmeyin..

ENGİN TAN var...

Son birkaç yıldır ince kaşların yerini kalın kaşlar almaya başladı. Sanki bir moda akımı hemen herkesin elinde cım­bızla gezdiği o eski dönemle­rin aksine kaşı kalın olmayana ‘yazık’ gözlerle bakılmaya başlanan bir dönem yaşıyo­ruz. Kim bilir belki kalın kaş da sadece dönemsel bir akım... Nedir peki sebebi? Doğallığa dönüş mü? Ya da doğru ola­nın geç keşfedilmesi mi?

İşte işin uzmanı, Türkiye’de pek çok ünlü yüzün kaşlarına yeniden şekil vermiş, ade­ta sıfatlarını değiştirmiş Engin Tan’a bakın neler anlattı...

Bir çok kişi belli bir farkındalığa eriştiler. Çok kaşınız varsa çok genç ve fresh bir görüntünüz oluyor, ince kaşlılar ise yaşlı görünmeye mahkum. Kalın bir kaşınız var­sa makyaj yapacağınız mesafe daralıyor, yani ne kadar kalın kaş o kadar az makyaj dolayısıyla genç bir bakış, ve duruş.

işlemin adı micro blading, blade bıçak demek bildiğiniz üzere.. Çıkış sebebi 30 yıl önce; kemoterapi görmüş ve kıllarını kaybetmiş hastalar için düşünülüyor.

Micro Blading’te kullanılan boya kök boya. Boyaların süresi hemen hemen yıllık. Kalıcı makyaj ya da dövme gibi değil çün­kü onlarda bir süre sonra kullanılan boya mavileşip yeşilleşiyor yani oksitleniyor. Mic­ro blading’te ise oksitlenme olacağı zaman kök boya cildi terk ediyor. Micro blading size sadece geçici bir gerçek kaş makyajı sunmuyor, deri altına atılan minik bıçak kesilen, kıl çıkmayan o ölü bölgeyi yeniden canlandırıyor, kökleri harekete geçiriyor, küsmüş kaşlarınız yeniden çıkmaya baş­lıyor ve siz aslında kaş yaptırırken bir süre sonra gerçek kaşlara sahip oluyorsunuz.

Tıpkı botoks, dolgu vb işlemlerde olduğu gibi micro bladîng’i de bir süre sonra yeni­den yaptırmalısınız.