Engin Tan Logo
Haberler
Image

Fmale Wedding Engin Tan Röportaj


Türkiye’nin önde gelen makyaj ve kaş uzmanlarından olan Engin Tan’ın kusursuz dokunuşlarıyla gelin adayının yüz hatlarına, ten rengine ve sezonun önde gelen trendlerine uygun seçimlerle ikinci aşamaya geçiş sağlanıyor.

Siz sonsuza dek birlikte yaşama isteği duyduğunuz sevgilinizle birlikte bir ömür geçirme kararı
aldığınızda siz bir gelin adayı olarak üzerinize düşen en büyük görevi yapmış oluyorsunuz.
Bundan sonra gelecek her detayı ise QRengin Gelin Koçluğu Ekibi’nin deneyimli kadrosu sizler için
düşünüyor. Size de sadece arkanıza yaslanıp o en özel günün keyfini çıkartmak kalıyor...

Düğün gününden en az 6 ya da 3 ay önce birlikte çalışmaya başlanması gerektiğini dile getiren QRengin Ekibi, ilk günden son güne kadar gelinlerinin yanında yer alıyor.

İşte işin uzmanı, Türkiye’de pek çok ünlü yüzün kaşlarına yeniden şekil vermiş, ade­ta sıfatlarını değiştirmiş Engin Tan’a bakın neler anlattı...

Bir çok kişi belli bir farkındalığa eriştiler. Çok kaşınız varsa çok genç ve fresh bir görüntünüz oluyor, ince kaşlılar ise yaşlı görünmeye mahkum. Kalın bir kaşınız var­sa makyaj yapacağınız mesafe daralıyor, yani ne kadar kalın kaş o kadar az makyaj dolayısıyla genç bir bakış, ve duruş.

işlemin adı micro blading, blade bıçak demek bildiğiniz üzere.. Çıkış sebebi 30 yıl önce; kemoterapi görmüş ve kıllarını kaybetmiş hastalar için düşünülüyor.

Micro Blading’te kullanılan boya kök boya. Boyaların süresi hemen hemen yıllık. Kalıcı makyaj ya da dövme gibi değil çün­kü onlarda bir süre sonra kullanılan boya mavileşip yeşilleşiyor yani oksitleniyor. Mic­ro blading’te ise oksitlenme olacağı zaman kök boya cildi terk ediyor. Micro blading size sadece geçici bir gerçek kaş makyajı sunmuyor, deri altına atılan minik bıçak kesilen, kıl çıkmayan o ölü bölgeyi yeniden canlandırıyor, kökleri harekete geçiriyor, küsmüş kaşlarınız yeniden çıkmaya baş­lıyor ve siz aslında kaş yaptırırken bir süre sonra gerçek kaşlara sahip oluyorsunuz.

Tıpkı botoks, dolgu vb işlemlerde olduğu gibi micro bladîng’i de bir süre sonra yeni­den yaptırmalısınız.