Engin Tan Logo
Haberler
Image

Antalya Face Dergisi Engin Tan Röportajı


Sonsuza dek birlikte yaşama isteği duyduğunuz sevgilinizle evlilik kararı aldıysanız, işin çoğunu hallettiniz demektir.Diğer biitiin prosedürleri eğlenceli birer aktivite olarak düşünün.İşte tam da bu süreçte biz, sizin hayatınıza gelin koçluğu de giriyoruz. ORengin Gelin Koçluğu Ekibin deneyimli
kadrosu sîzler için düşünüyor. Size de sadece o özelliğinin keyfini çıkartmak kalıyor.

QRengin salonunda fark yaratan hizmet

Bu büyük hayalin gerçeğe dönüşmesi için profesyonel bir destekle gelinliği seçmek ile gelin adaylarımızın yanındayız. Ailelerden de farklı öneriler gelmeye başlıyor. Aslında en iyisi bu işin profesyonellerine kendinizi teslim etmek.

Sezon trendleri değil de kişiye yakışan ve hayalini yansıtan doğru model önerisi için danışanımızla çok detaylı görüşmeler sonrası şekillenecek bir süreçten geçiyoruz. Bu danışmanlık sadece gelinlik, duvak seçimi değil. Önce gelin adayımız ile istediği ölçülere gelene kadar beslenme programıyla son gününe kadar birlikteyiz...

Bu yüzden düğünden 6 ay, en az da 3 ay önce gelinlik koçluğu devreye girmeli.Ten rengimiz,saç boyumuz ve vücut proporsıyonumuz bu seçimde önem taşıyor. Danışanlarımıza fikir net karar vermeden birkaç farklı tarzı giyip denemelerini öneriyoruz. Sonunda ona en yakışan gelinlik seçimi gerçekleşiyor.

Sade bir peri kızı mı yoksa ışıltılı bir prenses mi olmak istediği ve düğünün nerede olacağı da son derece önem taşıyor. Genel akımlarda kabarık prenses modeller ve balık modeller salonlarda tercih edilmeli. Parıltılı işli danteller de salon ışığında daha iyi gözükecektir.

Kır düğünü konseptin de ise daha uçucu, doğal yaka kesimleri ve vintage tarzı, 40’ların tarzı, farklı renk geçişleri de denenebilir. Somon, pudra toz pembe kalsikecru gelinlik tonuna alternatif olarak sıkça kullandığımız bahar tonları ki eldeki taşınan buket ve saç aksesuarı da taze çiçeklerden tasarlamak her zaman özel kılıyor gelini. Gelinlik, düğünün en dikkat çekici parçası.

Gelinlikte ki bir detaydan tüm düğüne konsept bile çıkar. Bu yüzden gelin adayının hayalini yansıtabilmek önemli. Gelin o gece kusursuz olmalı. Bu yüzden ayakkabısından saç aksesuarına, makyajına, saçına, damatla renk uyumuna, masadaki aksesuarlara kadar her şeyi düşünmek gerekiyor. Uzun saatler ayakta kalacağı için dolgu topuk veya düz balerin ayakkabılarda alternatif olarak tercih edilebilir. Hangi vücuda nasıl gelinlik modeli seçmeli?


Değişik 4 vücut analizinde armut şekli sıkça rastlanan vücut tipidir. Dar omuzlar, uzun üst, beden, basen ve baldır bölgesi yoğun. Omuzlarınızı geniş gösterecek yanlara doğru yayılan balerin V yakası, beli sıkıca saran sonrasında A formuyla genişleyen bir model seçmenizi öneririz. Bu fazlalıkları minimize bir topuzla size volüme verecektir. Straplez kesim veya spagetti askılar, kalp biçimi kesimli dekolteler ufak göğüslerin tercihi olmalı.

İri göğüsler yine V yaka tercihi kullanmalı. Ton olarak da optik beyaz yerine inci beyazı sedef rengi iriliğinizi daha minimalize edecek. Ufak tefekseniz mini boy gelinlikler sızı daha da sempatik yapacak, İncili işlemeli dantel seçmek isterseniz sırt detayında kullanmanızı öneririz. Kat kat etekler yada yarım balık modellerde tercihiniz olabilir. Uzun boylu sütün şekli bir vücudunuz varsa yanı omuz genişliği basen genişliğine eşitse tam balık model deneyebilirsiniz. Tercihiniz uzun kolludan yana ise dantel dilimli kol uzunluğu bileği geçmeli. Gelinlik için bir diğer durumda; kimi 20 mt kuyruk hayal eder. Böyle bir gelinlik mekana göre uyum sağlamalı. Eğer After Party olacaksa sonrada after partyde kısa daha rahat bir gelinlikle geceye devam edilenebilinir.John Galliano’nun Kate Moss’ a hazırladığı gelinlik favorimiz. Sezonun trendlerini baz almıyoruz. Kişinin karakterini yansıtacak, hayalini kurduğu silueti ortaya çıkarmak için doğru proporsiyon doğru kumaşı dikkate alıyoruz. Bir de Kına geceleri var.

Kimi teknede, kimi hamamda ya da bir otel roofunda. Bunların hepsi farklı tarz ve consept gerektiriyor.
Son yıllarda sıkça duyduğumuz “Vintage gelinlik” stilinde bir gelin olmak için ne yapmak gerekiyor?
Biraz romantik, biraz uçarı ama en önemlisi zarif olmalı. Vintage gelin olmak kişinin içinden gelmeli. Eski dönem kadınların asaleti ve zerafeti gelinliğe yansımalı.

Renk olarak daha nude, inci tonunda kumaşlar şeçilip omuz apoletleri, bileklik gibi detaylar kullanılmalı. İşlemelerde kurşun gri tonlar kullanılabilir.
Vintage gelinlikte en önemli aksesuar biriside çiçek buketi mi?
Gelinin kendisi gibi olmalı buketide. Doğal, abartısız ama en önemli çiçeklerin birleşimiyle.


Vintage bir gelinliğin olmazsa olmazı ne olmalı?
Danteli ve aile yadigarı bir parça taşıyor olması belki boynundaki elmaslı incisi.